افزایش برد خودروهای هیدروژنی هیوندای

0
(0)

هیوندای از برنامه جدید خود برای سال جاری 2016 به‌منظور پرده‌برداری از خودروی هیدروژنی جدیدی خبر داده است. در حال حاضر مدل ix35 با پیل سوختی به‌عنوان اولین خودروی تولید انبوه هیدروژنی در جهان لقب گرفته است و حالا کمپانی سازنده برای پیگیری این مسیر تلاش خود را آغاز کرده است.

مدل بعدی خودرویی جدید و پایه هیدروژنی خواهد بود نه تغییر یک خودروی متداول از محصولات هیوندای به خودروی هیدروژن سوز. هیوندای از جزئیات طرح خود صحبتی به میان نیاورده است و حتی سبک بدنه این خودروی هیدروژنی دقیقاً معلوم نیست ولی به‌احتمال‌زیاد یک خودروی کراس اور خواهد بود.

هر چه که هست، سا هون کیم، رئیس تحقیقات خودروهای هیدروژنی کیا-هیوندای قول داده است که برد 500 مایلی (804 کیلومتری) برای این خودرو فراهم می‌کند و حداکثر سرعت آن به 176 کیلومتر در ساعت خواهد رسید. این ارقام به شکل قابل‌توجهی از برد 594 کیلومتری و سرعت 160 کیلومتر بر ساعتی توسان هیدروژنی بالاتر است.

hyundai hydrogen sketch 516x282 300x164 افزایش برد خودروهای هیدروژنی هیوندای

 

هیوندای زمان دقیق عرضه این مدل برای فروش را ذکر نکرده ولی به نظر می‌رسد در انتهای این دهه میلادی یعنی نزدیک سال 2020 احتمالاً زمان ورود این خودرو به بازار جهانی باشد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

هیوندای آزرا گرنجور 2020 یک تغییر بزرگ…!

0 (0) هیوندای اولین بار در سال 1986 بود که مدل آزرا/گرنجور را به عنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد هیوندای