معرفی هیوندای الانترا اکو ۲۰۱۷

0
(0)

قبلاً نسخه‌های SE و لیمیتد و همین طور نسخه جدید «اسپورت» از مدل بازنگری‌شده هیوندای الانترا ۲۰۱۷ را دیده‌ایم و اکنون، هیوندای قهرمان مصرف سوخت خود را با عنوان «الانترا اکو» ارائه کرده است. اقتصادی‌ترین نسخه الانترا، ممکن است ارزان‌ترین مدل نباشد، ولی قیمت آن از بسیاری از نسخه‌های دیگر این هیوندای پایین‌تر است.

hyundai elantra eco pricing 1 معرفی هیوندای الانترا اکو ۲۰۱۷

در حالی که مدل‌های SE و لیمیتد از یک موتور ۲ لیتری چرخه اتکینسون چهار سیلندر با خروجی ۱۴۷ اسب‌بخار و ۱۷۹ نیوتن‌متر استفاده می‌کنند و در مدل اسپورت نیز یک موتور ۱/۶ لیتری توربوشارژر چهار سیلندر به کار رفته است، پیشرانه بنزینی اختصاصی در «اکو»، یک موتور ۱/۴ لیتری انژکتور مستقیم چهار سیلندر توربو است که می‌تواند قدرتی برابر ۱۲۸ اسب‌بخار و گشتاوری معادل ۲۱۱/۵ نیوتن‌متر فراهم کند.
 
همانند مدل اسپورت، تنها گزینه انتقال قدرت در مدل اکو، یک گیربکس دو کلاچه ۷ سرعته اتوماتیک است. برآورد سازمان حفاظت محیط زیست امریکا از مصرف سوخت این ترکیب در هیوندای الانترا اکو معادل ۷/۳۵ و ۵/۸۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، به‌ترتیب در شهر و جاده است. در نتیجه این تنها نسخه‌ای از الانترا است که می‌تواند با هر گالن سوخت، مسافتی معادل ۴۰ مایل طی کند. رتبه بعدی اقتصادی‌ترین مدل الانترا متعلق به نسخه SE است که همراه با یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک مصرف سوختی برابر ۸/۱۱ لیتر در شهر و ۶/۱۹ لیتر در جاده، در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد.

Hyundai Elantgra Eco معرفی هیوندای الانترا اکو ۲۰۱۷

برچسب قیمت الانترا اکو برابر ۲۱ هزار و ۴۸۵ دلار است که آن را در بین مدل‌های SE (با قیمت ۱۷۹۸۵ دلار با گیربکس دستی و ۱۸۹۸۵ دلار با گیربکس اتوماتیک) و لیمیتد (با شروع قیمت ۲۳۱۸۵ دلار) قرار می‌دهد. در کنار موتور توربوی ۱/۴ لیتری و گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک، تجهیزات استاندارد اکو شامل مواردی چون گرم‌کن صندلی‌ها، ورودی بدون کلید و استارت فشاری، چراغ‌های روشنایی روزانه LED، هشدار نقطه کور و سیستم تشخیص ترافیک پشت‌سر می‌شوند.

2017 hyundai elantra limited 8 معرفی هیوندای الانترا اکو ۲۰۱۷

در نتیجه، «اکو» از نظر امکانات در شرایط مشابه یک مدل SE همراه با پکیج‌های «تجهیزات» و «تکنولوژی» است. این در حالی است که اگر از این آپشن‌ها در الانترا SE استفاده کنیم، قیمت کلی خودرو به ۲۱۰۸۵ دلار می‌رسد؛‌ یعنی ۴۰۰ دلار کمتر از مدل اکو و یا شاید ۴۰۰ دلار هزینه برای صرفه‌جویی بیشتر در مصرف سوخت.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

کانسپت GV80، نقطه جدایی جنسیس از هیوندای!

0 (0) مدیر طراحی جنسیس آقای لوک دانکر ولک اعلام داشت این کمپانی در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد هیوندای