نسخه آزمایشی کراس اوور کوچک هیوندای

0
(0)

پروتوتایپی استتار شده از بچه SUV جدید هیوندای در سراسر جاده‌های آلمان در حال آزمایش است. این کراس‌اوور کوچک ساب‌کامپکت برای معرفی در سال 2017 برنامه‌ریزی شده و به‌طور مستقیم نیسان جوک، رنو کپچر و اوپل موکا را هدف قرار داده است. این کراس‌اوور کره‌ای در طراحی از کانسپت Intrado الهام گرفته است اما در طراحی آن از عناصر طراحی جدیدترین محصولات هیوندای یعنی نسل جدید هاچ‌بک I30 و کراس‌اوور IX350 (توسان) نیز استفاده شده است.

Hyundai Juke Rival 3 538x341 نسخه آزمایشی کراس اوور کوچک هیوندای

پروتوتایپ در حال آزمایش به‌شدت پنهان شده است اما به نظر می‌رسد چهره‌ای منحصری فرد داشته باشد. بااین‌حال به دلیل قرارگیری چراغ‌های اصلی جلو در قسمت پایینی خودرو و درست در کنار جلوپنجرهٔ شش‌ضلعی معروف هیوندای، طراحی آن تا حدودی یادآور جیپ چروکی و سیتروئن C4 پیکاسو است؛ اما از سویی دیگر طراحی عقب آن بسیار ساده‌تر به نظر می‌رسد و احتمالاً از چراغ‌هایی مشابه چراغ‌های توسان برخوردار خواهد بود.

Hyundai Intrado Concept 2014 1024 01 538x404 نسخه آزمایشی کراس اوور کوچک هیوندای

این کراس‌اوور جدید بخشی از خانوادهٔ I20 خواهد بود و در ساختار آن از ترکیبی از قطعات I20 و I30 استفاده خواهد شد. این یعنی لیست موتورهای آن شامل آخرین نسل از پیشرانه‌های بنزینی سه و چهار سیلندر توربوشارژ هیوندای خواهد بود. ازجمله نمونه‌های 1 لیتری و 1.4 لیتری. این کراس‌اوور جدید هیوندای مانند تمامی کراس‌اوورهای کوچک شهری در حالت استاندارد به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌گردد درحالی‌که برخی نسخه‌های آن با سیستم چهارچرخ محرک ارائه می‌گردد.

Hyundai Juke Rival 7 538x342 نسخه آزمایشی کراس اوور کوچک هیوندای

البته هم‌اکنون هیوندای یک کراس‌اوور کوچک که پایین‌تر از مدل توسان قرار می‌گردد را در سبد محصولات خود دارد. این کراس‌اوور کوچک کرتا (Creta) یا IX25 نام دارد و طراحی آن تا حد زیادی به مدل سانتافه شباهت دارد تا جایی که می‌توان آن‌را یک سانتافهٔ کوچک دانست؛ اما کرتا توسط سرمایه‌گذاری مشترک هیوندای و شرکت چینی Beijing Group در شرکتی بنام Beijing Hyundai در کشور چین ساخته می‌شود و صرفاً در کشورهایی چون چین، هند و روسیه عرضه می‌شود درحالی‌که کراس‌اوور کوچک جدید هیوندای، محصولی جهانی خواهد بود.

Hyundai IX25 2015 Creta 03 538x404 نسخه آزمایشی کراس اوور کوچک هیوندای

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

کانسپت GV80، نقطه جدایی جنسیس از هیوندای!

0 (0) مدیر طراحی جنسیس آقای لوک دانکر ولک اعلام داشت این کمپانی در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد هیوندای