هاچ بک موتور وسط در حال آزمایش هیوندای

5
(1)

هیوندای با معرفی کانسپت RM16 N در نمایشگاه خودروی بوسان کرهٔ جنوبی امسال جهان خودرو را شگفت‌زده کرد چراکه این کانسپت یک هاچ‌بک اسپرت موتور وسط بود. حالا اما نمونه‌ای از این خودرو تحت پوشش‌های استتاری در حال آزمون در پیست نوربرگ‌رینگ دیده شده است. به همین دلیل ممکن است به‌زودی شاهد معرفی نسخهٔ تولیدی این هاچ‌بک موتور وسط باشیم و یا حداقل احتمال آن در دست بررسی است.

hyundai rm16 n spy pics2 538x303 هاچ بک موتور وسط در حال آزمایش هیوندای

هیوندای تاکنون مجموعه‌ای از کانسپت‌ها را معرفی کرده است که پایه و اساس آن‌ها یک ولوستر بوده است اما موتور پشت سر راننده قرار گرفته بود؛ مانند کانسپت‌های RM14، RM15 و نهایتاً RM16؛ اما به نظر می‌رسد این‌یکی جدی‌تر از کانسپت‌های قبلی باشد؛ زیرا خودروسازان عموماً کانسپت‌های خود را به نوربرگ‌رینگ نمی‌آورند چراکه این خودروها فقط نیاز به یک ظاهر جذاب و خوب دارند و عملکرد آن‌ها اهمیت چندانی ندارد؛ بنابراین واقعیت این است هیوندای قصد ارزیابی عملکرد این خودرو را در پیست دارد تا امکان ساخت نسخهٔ تولیدی آن‌را بررسی کند.

123971 hyundai rm16 n conce 538x358 هاچ بک موتور وسط در حال آزمایش هیوندای

RM16 N با چراغ‌های جلوی جدید، گلگیرهای عریض‌تر و ورودی‌های هوای بزرگ‌تر، ظاهر بسیار متفاوتی با یک ولوستر معمولی دارد. اگر نمونهٔ مورد آزمایش مشابه نسخهٔ کانسپت باشد، مجهز به یک پیشرانهٔ 2 لیتری با توربوشارژر الکتریکی خواهد بود که 295 اسب بخار قدرت داشته و آن‌را از طریق یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی به چرخ‌های عقب انتقال می‌دهد. این خودرو همچنین مجهز به یک دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی و یک اسپویلر عقب تطبیقی خواهد بود.

Hyundai RM16 Concept rear t هاچ بک موتور وسط در حال آزمایش هیوندای

رئیس بخش عملکرد بالای N Division هیوندای «Albert Biermann» گفته است که پس از مدل عملکرد بالای I30 N، دو محصول دیگر توسط بخش N هیوندای ساخته خواهد شد. گزارش شده است که یکی آن‌ها متعلق به زیرمجموعهٔ جدید جنسیس خواهد بود اما مدل دوم هنوز مشخص نیست؛ بنابراین این تصاویر جاسوسی جدید ممکن است نشانگر نسخهٔ تولیدی RM16 N باشند.

hyundai rm16 n spy pics5 538x303 هاچ بک موتور وسط در حال آزمایش هیوندای

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

هیوندای آزرا گرنجور 2020 یک تغییر بزرگ…!

0 (0) هیوندای اولین بار در سال 1986 بود که مدل آزرا/گرنجور را به عنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد هیوندای